Home / Receta

Receta

Qofte me patate

Përbërësit: 2 patate mesatare 1 gotë te çajit miell gjysme gote vaj vegjetal 1 luge te gjellës gjalpë 1 luge te gjellës miell misri 1 vezë majdonoz te fresket biber të zi nenexhik   Hapat   Fillimisht i premë patate në copa të vogla.Pastaj në një tigan e shkrijmë vajin …

Read More »

Largoni frymën e keqe për 5 min dhe shkatërroni të gjitha bakteret në gojën tuaj me përbërës krejtësisht natyral, ja receta

Mjetet natyrore mund të funksionojnë më mirë për ju dhe për të përmirësuar shëndetin oral pa kimikate të dëmshme dhe efekte anësore të këqija. Këtu është një ilaç shumë efektiv natyror që premton rezultate të mëdha. Është shumë e thjeshtë për t’u bërë dhe përbërësit janë krejtësisht të natyrshëm. Përbërësit: …

Read More »

Mos e Humbisni: Ja Si të përgatisni brumë perfekt petullash (dhe pa shkaktuar rrëmujë në kuzhinë)

Por, që t’i përgatisni ato gjihmonë me dëshirë dhe pa bërë rrëmijë në kuzhinë, ju sugjerojmë një truk të thjeshtë, një metodë e cila do t’iu kursejë larjen e enëve. E thjeshtë, e lehtë dhe për më tepër zbavitëse. Për këtë ju nevojitet vetëm një shishe. Për përgatitjen e brumit …

Read More »