Home / Receta / Mos e Humbisni: Ja Si të përgatisni brumë perfekt petullash (dhe pa shkaktuar rrëmujë në kuzhinë)

Mos e Humbisni: Ja Si të përgatisni brumë perfekt petullash (dhe pa shkaktuar rrëmujë në kuzhinë)

Por, që t’i përgatisni ato gjihmonë me dëshirë dhe pa bërë rrëmijë në kuzhinë, ju sugjerojmë një truk të thjeshtë, një metodë e cila do t’iu kursejë larjen e enëve. E thjeshtë, e lehtë dhe për më tepër zbavitëse. Për këtë ju nevojitet vetëm një shishe. Për përgatitjen e brumit ju duhen: Përbërësit: 2 vezë, 10 lugë gjelle miell, 3 lugë gjelle sheqer, 1/2 lugë çaji kripë, 3 lugë gjelle vaj 600 ml qumësht, 1 shishe bosh, ndërsa ju sjellim edhe një video të shkurtë dhe të thjeshtë për përgatitjen, që me siguri këtë truk do ta përdorni rregullisht, shtypni poshte reklamen dhe ju hapet video e shkurte e pergatitjes mos e humbisni:

loading...